Niezbędne akcesoria trekkingowe, które musisz spakowaćKiedy myślisz o trekkingu, przychodzą Ci na myśl obrazy ośnieżonych szczytów, gęstych lasów i zewu dzikiej przyrody. Możesz nawet wyobrazić sobie grupę ludzi z plecakami i butami turystycznymi wspinających się na górę. Ale na tym większość ludzi kończy swoje myślenie o trekkingu. Prawdziwa sprawa jest jednak o wiele bardziej skomplikowana. Jeśli uwielbiasz przebywać na łonie natury tak bardzo jak my i chcesz jak najszybciej zacząć odkrywać miejsca poza swoim osiedlowym parkiem, to powinieneś rozważyć podjęcie trekkingu jako hobby. Jest to doskonały sposób, aby uzyskać trochę świeżego powietrza, zobaczyć piękne krajobrazy i odkryć ukryte obszary w pobliżu ciebie, że nigdy nie wiedziałeś, że istnieje. Jednak przed wyruszeniem na swoją pierwszą wycieczkę na świeżym powietrzu - bez względu na to, jak mała - wskazane jest, aby być przygotowanym na wszystko, co przyjdzie Ci do głowy podczas wędrówki. Oto 10 niezbędnych akcesoriów do wędrówek, które musisz spakować.

Buty turystyczne

Buty turystyczne są niezbędnym wyposażeniem każdego trekkingowca. Możesz je nosić podczas wielu wędrówek, od krótkich jednodniowych wycieczek po wielodniowe wyprawy z plecakiem, co czyni je niezwykle uniwersalnymi. Buty turystyczne są wykonane tak, aby wytrzymać rygorystyczne warunki na zewnątrz, więc mają tendencję do bycia bardziej trwałymi niż inne rodzaje obuwia zewnętrznego. Zwykle trwają dłużej i zapewniają lepszą trakcję niż buty turystyczne, które nie są wykonane, aby wytrzymać długotrwałe zużycie. Buty turystyczne są najlepsze na jednodniowe wędrówki lub krótkie wycieczki z plecakiem, ponieważ zapewniają mniejsze wsparcie. Są również lżejsze i mniej nieporęczne niż buty turystyczne, dzięki czemu są lepsze do noszenia ciężkiego plecaka.

Buty trekkingowe

Buty trekkingowe to hybryda butów turystycznych i butów do biegania. Podobnie jak buty turystyczne, zapewniają wsparcie i trwałość potrzebną do poważnego trekkingu. Ale w przeciwieństwie do butów turystycznych są lekkie i mniej nieporęczne, dzięki czemu świetnie nadają się do podróży. Są one zbudowane z myślą o trekkingu, ale są również świetne do biegania i wędrówek. Buty trekkingowe są mniej wspierające niż buty turystyczne i zazwyczaj nie zapewniają wsparcia kostki. Są również mniej trwałe i nie trwają tak długo.

Skarpety turystyczne

Skarpety turystyczne są przeznaczone do trekkingu i wędrówek, więc są wykonane z dodatkową wyściółką i wzmocnioną konstrukcją, aby zapobiec pęcherzom. Zazwyczaj skarpety turystyczne mają jeden rozmiar, co czyni je dobrym dodatkiem do podróży. Jeśli planujesz trekking w zimnych warunkach, możesz kupić zimne skarpety turystyczne z dodatkową izolacją. W ten sposób Twoje stopy pozostaną ciepłe nawet podczas najzimniejszych dni.

Zapas wody

Znalezienie czystej wody jest jednym z najtrudniejszych wyzwań trekkingu. Posiadanie butelki na wodę z filtrem lub przenośnego oczyszczacza wody jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić, że zawsze jesteś nawodniony. Butelka z filtrem pozwoli Ci pić z każdego pobliskiego źródła wody, podczas gdy przenośny oczyszczacz wody będzie działał tylko z wodą uznaną za bezpieczną do picia.

Plecak podróżny

Ponieważ trekking jest aktywnością na świeżym powietrzu, będziesz potrzebował plecaka, który może wytrzymać trochę szorstkiego traktowania. Najlepiej zainwestować w taki, który jest wykonany z wytrzymałego materiału, jak nylon. Różne rodzaje plecaków są przeznaczone do różnych celów. Najbardziej popularny jest plecak turystyczny, który jest zazwyczaj wystarczająco duży, aby zmieścić wszystko, czego potrzebujesz podczas trekkingu.

Apteczka pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy to niezbędny przedmiot na każdej wędrówce, zwłaszcza takiej, która trwa dłużej niż jeden dzień. Najlepiej kupić gotową apteczkę, która zawiera wszystkie niezbędne rzeczy, od bandaży po środki dezynfekujące. Apteczka outdoorowa będzie zawierać szeroki zakres przedmiotów, które są niezbędne podczas trekkingu, w tym leki na ból głowy, alergie i ukąszenia owadów. Apteczka pozwoli Ci leczyć najczęstsze urazy na świeżym powietrzu, takie jak pęcherze i zwichnięcia, dzięki czemu możesz kontynuować trekking bez konieczności natychmiastowego powrotu do domu.

Koc ratunkowy

Koc ratunkowy jest niezbędnym elementem każdej wycieczki na świeżym powietrzu, zwłaszcza trekkingu. Jest lekki i łatwy do przenoszenia, ale może być również niezwykle pomocny w wielu sytuacjach. Po pierwsze, może utrzymać ciepło podczas zimnej pogody. Może być również używany do blokowania promieni słonecznych podczas gorących dni i chronić Cię przed szkodliwymi promieniami UV. Koc ratunkowy może być użyty do owinięcia rannego, może służyć jako prowizoryczny bandaż, a nawet może być położony jako prowizoryczne podłoże do rozbicia namiotu.

Latarka i przenośna ładowarka

Latarka to jeden z najlepszych sposobów na nawigację w trudnym terenie po zachodzie słońca. Przydaje się również do sygnalizowania pomocy w nagłych wypadkach. Przenośna ładowarka to kolejny niezbędnik podczas trekkingu. Dzięki niej możesz naładować swój telefon nawet wtedy, gdy najbliższe gniazdko jest oddalone o wiele kilometrów. Latarka i przenośna ładowarka to świetny sposób na rozświetlenie ciemności i jednoczesne zasilenie telefonu.

Oprócz oczywistych narzędzi i akcesoriów, powinieneś również przygotować swój umysł i ciało do trekkingu. Trekking może być wymagający fizycznie, więc musisz upewnić się, że twoje ciało jest w dobrym zdrowiu. Zacznij regularnie ćwiczyć i jeść zdrową dietę, aby upewnić się, że jesteś przygotowany na trekking. Kolejna sprawa to zdrowie psychiczne. Trekking może być również obciążający psychicznie. Możesz wędrować przez trudny teren lub mieć do czynienia ze złą pogodą. Ale musisz pamiętać, że trekking to niesamowity sposób na zobaczenie natury w najlepszym wydaniu.