Jak wybrać najlepszy baton energetycznyKiedy jesteś w ruchu i nie masz czasu na porządny posiłek, baton energetyczny jest wygodnym sposobem na zdobycie kilku szybkich kalorii. Ale przy tak wielu różnych opcjach, może być trudno dowiedzieć się, które batony są rzeczywiście zdrowe. Niektóre z nich są pełne cukru, tłuszczu i sztucznych aromatów, podczas gdy inne zawierają zdrowe składniki, takie jak owies, orzechy i naturalne substancje słodzące. Skąd wiesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o batonach energetycznych i jak wybrać ten najlepszy dla swoich potrzeb.

Jaka jest różnica między batonami proteinowymi a energetycznymi?

Wszystkie batony są napakowane kaloriami, ale batony proteinowe są przede wszystkim zaprojektowane tak, aby były wysokobiałkowe, a nie energetyczne. Z drugiej strony, batony energetyczne są zaprojektowane tak, aby były wysokokaloryczne. Często są one wypełnione cukrem, tłuszczem i sztucznymi składnikami, które dają szybki zastrzyk energii, ale nie mają białka, które podtrzymywałoby cię przez dłuższy czas.

Batony energetyczne są wygodnym sposobem na szybkie zdobycie źródła kalorii w podróży, ale nie są tak zdrowe jak batony białkowe, ponieważ nie zawierają białka. Batony proteinowe mogą być bardziej zrównoważone jako szybkie źródło energii, ponieważ zapewniają wolniejsze uwalnianie energii. Batony energetyczne są często lepszym wyborem, jeśli naprawdę potrzebujesz szybkiego zastrzyku energii. Są one bardziej prawdopodobne, aby utrzymać cię z głodu i przejadania się później w ciągu dnia.

Ile kalorii powinieneś spożywać w ciągu dnia?

Kiedy próbujesz zdecydować, jaki rodzaj batonu energetycznego powinieneś zjeść, pierwszą rzeczą, na którą powinieneś spojrzeć, jest ilość kalorii. To powie ci, ile energii otrzymasz z jedzenia tego batona. Większość ludzi powinna jeść około 2000 kalorii dziennie, ale ta liczba może się różnić w zależności od płci, wieku i poziomu aktywności. Jeśli próbujesz schudnąć, powinieneś dążyć do spożywania mniej niż 2000 kalorii dziennie. Jeśli próbujesz przybrać na wadze, powinieneś dążyć do spożywania więcej niż 2000 kalorii dziennie. Jeśli nie jesteś pewna, ile kalorii powinnaś jeść każdego dnia, porozmawiaj z lekarzem lub dietetykiem, aby uzyskać spersonalizowaną poradę.

Jakie składniki powinny znaleźć się w dobrym batonie energetycznym?

Aby baton energetyczny był zdrowy, musi zawierać dobrą równowagę kalorii, białka i tłuszczu. Idealny baton energetyczny będzie zawierał około 200 kalorii, 5 gramów białka i 8 gramów tłuszczu. Jeśli baton ma mniej niż 200 kalorii, nie dostarczy Ci wystarczająco dużo energii. Jeśli baton ma więcej niż 200 kalorii, może być zbyt wysokokaloryczny, aby być zdrowym. Należy również zwrócić uwagę na ilość cukru w batonie. Najlepiej, jeśli będzie zawierał mniej niż 16 gramów cukru na porcję. Dobry baton energetyczny będzie miał również mieszankę błonnika, białka, zdrowych tłuszczów i węglowodanów złożonych. Powinien zawierać wiele różnych składników, aby uczynić go bardziej odżywczym i smacznym.

Na co zwrócić uwagę kupując baton energetyczny

Kupując batonik energetyczny należy wziąć pod uwagę:

-Ilość kalorii w batonie.

-Zawartość białka i tłuszczu w batonie.

-Ilość cukru w batonie.

- Czy ma sztuczne słodziki, czy nie.

Kiedy kupujesz baton energetyczny, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Po pierwsze, sprawdź ilość kalorii i ilość cukru w każdym batonie. Idealnie, będziesz chciał kupić bar, który ma mniej niż 200 kalorii i mniej niż 16 gramów cukru. Następnie sprawdź listę składników, aby zobaczyć, co zawiera dany bar. Pierwsze kilka składników wymienionych powinno być składnikami, które są odżywcze, takie jak owies, orzechy lub nasiona.

Unikaj batonów, które mają dużo sztucznych składników lub cukru w kierunku górnej części listy. Możesz również szukać batonów, które są oznaczone jako "naturalne" lub "organiczne". Wreszcie, sprawdź panel faktów żywieniowych, aby uzyskać pojęcie o tym, jak odżywczy jest bar. Idealnie, będziesz chciał wybrać bar, który ma przyzwoitą ilość białka, zdrowych tłuszczów i złożonych węglowodanów.

Najlepsze batony energetyczne dla twojego portfela

- The Oh Yeah! Protein Bar. Są to pyszne, wysokobiałkowe przekąski, które możesz zabrać wszędzie. Są one dostępne w kilku różnych smakach, w tym masło orzechowe, chip czekoladowy i jagodowa owsianka.

- Clif Bar. Bary Clif mają zróżnicowany wybór smaków. Chociaż nie są one całkowicie organiczne, są minimalnie przetworzone i zawierają kilka zdrowych składników.

- Larabar. Larabary są produkowane z całkowicie naturalnych składników, więc są świetnym wyborem na wegańską lub wegetariańską przekąskę. Możesz je znaleźć w wielu różnych smakach, od jabłkowo-cynamonowego po mieszane jagody. Jeśli szukasz szybkiej i zdrowej przekąski, batony energetyczne mogą być świetną opcją. Tak długo jak wybierasz baton, który jest niskokaloryczny, zawiera białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone oraz ma niewiele dodanych cukrów, otrzymasz szybki zastrzyk energii, który utrzyma Cię do następnego posiłku.