Jak się spakować na zimową wyprawę: Lista rzeczy do spakowania na następną przygodęW miarę jak ludzie porzucają pracę za biurkiem i wybierają pracę zdalną lub podróżowanie kamperem, pojawia się nowa nisza podróżników. Ci nomadzi nie zadowalają się już standardowym pięciogwiazdkowym hotelem, lecz szukają surowych, autentycznych i angażujących doświadczeń podróżniczych. Pokryte śniegiem góry, zamarznięty wodospad czy samotna plaża - każda osoba pragnie zimowej pory roku, niezależnie od tego, czy chce ją odwiedzić, czy przeżyć w środku. W końcu, dzięki jet lag i czasowi letniemu, jest wiele możliwości, aby wykorzystać chłodne dni między październikiem a marcem. Oprócz tego, że zima jest idealna do jazdy na łyżwach, nartach i popijania gorącego kakao przy ognisku, to również zapewnia niesamowite widoki z góry. Oto jak możesz się spakować na następną przygodę...

Przed wyjazdem idź na kryty basen

Jeśli chcesz, aby Twój zimowy wyjazd był bardziej wodny, nic nie pobije przyzwyczajenia się do uczucia pływania w mokrym kombinezonie. Tak, może się to wydawać ekstremalne, ale to świetny sposób na uniknięcie skurczów i bólów od pierwszych chwil w wodzie. Przyzwyczaisz się również do ograniczonych ruchów i będziesz gotowy, aby w pełni cieszyć się swoją podróżą bez dodatkowego stresu związanego z niewygodą. Dodatkowo, jeśli odwiedzisz ciepłą kąpiel w zimie, będziesz mógł poćwiczyć robienie zdjęć aparatem pod wodą bez zamarzania. Możesz także odwiedzić basen, jeśli podróżujesz z dziećmi w zimie. Będą mieli blast ćwiczyć swoje umiejętności pływackie, a ty nie będziesz musiał się martwić, że się przeziębią lub zbytnio wystawią się na działanie wody. Temperatura wody wynosi zazwyczaj około 80 stopni Fahrenheita, co jest idealną temperaturą do pływania.

Pakuj się dla ciepła

Jeśli podróżujesz w zimie, jest to najważniejsza pozycja na twojej liście pakowania. Nawet jeśli zmierzasz gdzieś do ciepłego i słonecznego miejsca, prawdopodobnie nadal będziesz potrzebował kurtki. 23 grudnia 2017 roku to najnowszy zachód słońca na półkuli północnej i najnowszy wschód słońca na półkuli południowej. Oznacza to, że nawet jeśli odwiedzasz tropikalną destynację, będziesz chciał spakować ciepłe ubrania. Dlaczego? Ponieważ nie będziesz w stanie cieszyć się plażą lub innymi popularnymi atrakcjami turystycznymi po zachodzie słońca. Nie oznacza to, że nie będziesz się dobrze bawić, ale będziesz musiał być przygotowany na chłodniejszą pogodę, gdy spadnie ona poniżej 70-80 stopni Fahrenheita. Nawet jeśli odwiedzasz gdzieś ciepłe miejsce, prawdopodobnie nadal będziesz potrzebował kurtki. Dlaczego? Ponieważ nie będziesz mógł korzystać z plaży lub innych atrakcji turystycznych po zachodzie słońca. Nie oznacza to, że nie będziesz się dobrze bawić, ale będziesz musiał być przygotowany na chłodniejszą pogodę, gdy temperatura spadnie poniżej 70-80 stopni Fahrenheita.

Zabierz ze sobą lustrzankę cyfrową, ale nie zapomnij o obiektywie szerokokątnym

Po pierwsze, nie zapominajmy, że zima to świetny sezon na fotografowanie w pomieszczeniach. Odwiedź muzea lub galerie i uchwyć architekturę i oświetlenie. Jest to świetna opcja na pierwszy dzień w nowym mieście. Możesz również użyć dekoracji świątecznych, noworocznych i walentynkowych jako kreatywnych podpowiedzi fotograficznych. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczny czy nowoczesny wyświetlacz, wizualizacje będą spektakularne. Jeśli planujesz fotografować na zewnątrz, niezbędnym elementem wyposażenia jest obiektyw szerokokątny. Pozwoli Ci to uchwycić rozległe panoramy przy jednoczesnym zachowaniu ostrości na obiekcie. Jeśli wybierasz się w zaśnieżone miejsce, możesz również zainwestować w dmuchawę do śniegu, znaną również jako blizzard blaster. Narzędzie to mocuje się do przedniej części obiektywu, aby chronić go przed żywiołami.

Nie bój się tłumów

Jeśli masz marzenia o odwiedzeniu Zorzy Północnej, to jest to najlepszy czas, aby to zrobić. Dlaczego? Ponieważ zimą niebo jest czyste, a ciemność oznacza, że będziesz miał duże szanse na dostrzeżenie tego naturalnego zjawiska. Podobnie, jeśli jesteś narciarzem, będziesz chciał odwiedzić Alpy zimą. Nie tylko unikniesz tłumów, ale także będziesz miał mnóstwo świeżego puchu, którym będziesz mógł się cieszyć. Upewnij się tylko, że ubierasz się ciepło i nie zapomnij spakować dodatkowych rękawic, jeśli planujesz dużo jeździć na nartach nocą. Jeśli podróżujesz w popularnym lub wysokim sezonie, tłumy mogą być nieuniknione. Możesz tego uniknąć, odwiedzając poza sezonem lub udając się do mniej odwiedzanych miejsc. Możesz również odwiedzić popularne atrakcje w czasie, gdy są mniej zatłoczone, na przykład na początku dnia lub późnym wieczorem.

Uważaj na lód i śnieg

Możesz chcieć rozważyć parę butów turystycznych, aby chronić swoje stopy przed śniegiem i lodem. Jeśli odwiedzasz zimniejszy klimat, prawdopodobnie będziesz potrzebował pary butów zimowych. Są one zaprojektowane tak, aby utrzymać stopy suche i ciepłe w zimnych, mokrych warunkach. Są one również zaprojektowane z mocnym bieżnikiem, który może poradzić sobie z nierównościami terenu, takimi jak lód. Kiedy już będziesz miał swój sprzęt, pamiętaj, aby ostrożnie chodzić po śliskich powierzchniach i uważać na nierówności terenu. Pamiętaj, że będziesz musiał również chronić swoje palce przed zimnem. Rękawiczki ochronią Twoje dłonie przed żywiołami, ale będziesz musiał również upewnić się, że możesz manipulować swoim sprzętem fotograficznym. Rękawice na każdą pogodę są zaprojektowane tak, aby chronić Cię przed zimnem, a jednocześnie zapewnić Ci pełną funkcjonalność. Możesz również rozważyć rękawice do ekranów dotykowych, jeśli planujesz często używać telefonu podczas podróży.

Bądź ostrożny ze swoimi bateriami

Zimna pogoda może spowodować, że baterie szybciej stracą swój ładunek. Dlatego przed datą wyjazdu powinieneś wymienić baterie w pilocie, laptopie, tablecie i wszelkich innych urządzeniach, które zabierzesz w podróż. Dzięki temu nie znajdziesz się bez prądu, gdy będziesz go najbardziej potrzebować. Jeśli planujesz używać swojego aparatu przez dłuższy czas, zewnętrzne źródło zasilania może być dobrym pomysłem. Możesz również zachować ciepłe ręce, nosząc rękawiczki podczas fotografowania, i upewnij się, że nie fotografujesz w zbyt niskich temperaturach.

Zima to świetny czas na podróżowanie, jeśli możesz odważyć się na zimno. W popularnych atrakcjach będzie mniej tłumów, a ty będziesz mógł zobaczyć stronę tych miejsc, której nie zobaczyłbyś o innej porze roku. Pamiętaj, aby ubrać się ciepło i pamiętaj, że baterie będą się rozładowywać nieco szybciej w zimnej pogodzie. Dzięki tym wskazówkom będziesz gotowy do cieszenia się zimowymi podróżami bez względu na to, gdzie się udasz. Teraz, gdy już wiesz jak spakować się na zimową wycieczkę, czas zacząć planować swoją przygodę! Niezależnie od tego, czy podróżujesz lokalnie, czy daleko, upewnij się, że jesteś przygotowany na wszystkie rodzaje pogody, a będziesz miał zabawę niezależnie od pory roku.