Rzeczy, które musisz kupić na następną wyprawę trekkingową!Zbliża się Twoja kolejna wyprawa trekkingowa. Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie masz wszystko, czego potrzebujesz na wycieczkę kempingową. Ale jeśli wybierasz się na wędrówkę lub z plecakiem i planujesz zostać w lesie przez kilka dni lub nawet tygodni, to możesz chcieć pomyśleć jeszcze raz. Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę, warto spakować się lekko, ale zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. Możesz to zrobić, usprawniając swoją listę pakowania za pomocą tych 5 niezbędnych przedmiotów, bez których nikt nie powinien wyruszać na trekking.

Lekki plecak

Zanim jeszcze pomyślisz o spakowaniu torby, będziesz chciał zainwestować w lekki plecak. Będziesz chciał również upewnić się, że jest on wygodny do wędrówek i posiada odpowiednie przegródki do przechowywania sprzętu. Plecaki są wykonane z różnych materiałów, w tym syntetycznych, nylonowych, a nawet skórzanych. W zależności od tego, jak często planujesz wędrować, możesz zdecydować się na droższą opcję, taką jak plecak skórzany. Jeśli nie jesteś pewien, jaki typ plecaka kupić, zadaj sobie kilka prostych pytań. Jak ciężka będzie Twoja torba? Czy będziesz wędrować w ciepłej czy zimnej pogodzie? Ile jesteś w stanie wydać? Lekki plecak jest niezbędny na każdej wyprawie trekkingowej. Pamiętaj jednak, że waga plecaka nigdy nie powinna przekraczać 10% masy Twojego ciała, w przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie pleców.

Czołówki i latarki

Czołówki są świetne na trekking, zwłaszcza jeśli planujesz wędrówkę w nocy lub w czasie pory roku, kiedy słońce nie zachodzi dużo później. Jeśli masz dzieci, docenisz również czołówkę, gdy będziesz wychodzić przed snem. Nie będziesz musiał ich budzić wchodząc i wychodząc z namiotu. Warto również upewnić się, że czołówka ma regulowaną wiązkę światła. Pozwoli Ci to dostosować ją do jasności, której potrzebujesz. Jeśli wędrujesz w cieplejszych temperaturach, prawdopodobnie będziesz chciał mieć czołówkę z szeroką wiązką. Pomoże Ci to widzieć dalej bez przegrzewania się. Podczas pakowania należy pamiętać o tym, aby przechowywać czołówkę w miejscu, w którym nie ulegnie ona uszkodzeniu. Niektórzy wędrowcy lubią umieszczać swoje czołówki w specjalnej kieszeni na spodniach lub kurtkach.

Możesz spodziewać się, że napotkasz wszystkie te rzeczy podczas trekkingu. Ale dobry nóż może pomóc Ci szybko poradzić sobie z tymi problemami. Nóż może być używany do wielu rzeczy, w tym cięcia gałęzi drzew na rozpałkę, zbierania dzikich ziół do celów leczniczych, a nawet budowania schronień. Niektórzy ludzie wolą nóż składany, taki jak nóż armii szwajcarskiej. Inni lubią noże o stałym ostrzu, które są bardziej wytrzymałe i starczają na dłużej. Jeśli jesteś początkujący w trekkingu, możesz chcieć zacząć od małego noża. Ale możesz rozważyć wymianę na większy i bardziej wytrzymały nóż, gdy nabierzesz doświadczenia. Noże o stałym ostrzu są najlepsze do cięcia gałęzi i winorośli. Zauważysz również, że mają tendencję do ważenia więcej niż noże składane, ale mogą być również używane jako młotek.

Wygodne obuwie

Możesz chcieć zacząć pakować swoją torbę, zanim jeszcze pomyślisz o tym, co będziesz nosić na nogach. A jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś trekkingu, możesz nie wiedzieć, jaki rodzaj obuwia powinieneś wybrać. W zależności od tego, gdzie wędrujesz, możesz chcieć nosić buty turystyczne. Są one świetne na długie wędrówki, zwłaszcza w chłodniejszym klimacie. Będziesz również chciał upewnić się, że buty mają solidny bieżnik, ponieważ możesz napotkać śliski teren po drodze. Jeśli wędrujesz w cieplejszym klimacie, możesz chcieć nosić lekkie buty do biegania po szlaku. Zapewniają one dobre podparcie łuku, a jeśli zabłocą się lub zamoczą, można je łatwo wyczyścić i pozostawić na noc do wyschnięcia. Możesz również wybrać sandały turystyczne, które zyskują popularność wśród wędrowców. Są one lekkie i zapewniają dobre wsparcie, ale nie są idealne, jeśli planujesz wędrówkę w chłodniejszych temperaturach.

Solidny namiot

Prawdopodobnie będziesz chciał zacząć od swojego namiotu. Będziesz chciał się upewnić, że masz namiot, który może wygodnie zmieścić liczbę osób, które będą trekking z tobą. Jeśli masz więcej osób w swojej grupie, trzeba będzie przynieść większy namiot. Warto również pomyśleć o materiałach, z których wykonany jest namiot. Jeśli wędrujesz w zimniejszym klimacie, będziesz chciał zainwestować w wytrzymały namiot z wodoodporną powłoką. Możesz również rozważyć umieszczenie wewnątrz namiotu małego grzejnika, który pomoże Ci utrzymać ciepło. Jeśli wybierasz się na trekking w cieplejszym klimacie, wybierz namiot z oddychającą tkaniną. Pozwoli to na przepływ powietrza przez namiot, utrzymując chłód i komfort przez całą noc. Jeśli chcesz, aby Twój namiot był czysty i wolny od insektów, spakuj również niewielki środek odstraszający owady.

Twoja następna wycieczka trekkingowa może być przygodą życia. Aby jak najlepiej ją wykorzystać, upewnij się, że pakujesz się lekko i przynosisz odpowiedni sprzęt. Pomoże Ci to zachować bezpieczeństwo i komfort podczas całej podróży. Jeśli pakujesz się na dłuższą wędrówkę, będziesz chciał zacząć pakować się lekko. Może to być łatwiejsze, jeśli spakujesz swoją torbę z wyprzedzeniem i przyniesiesz tylko to, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że twoja podróż trekkingowa jest tym, co z niej zrobisz. Więc upewnij się, że pakujesz się pamiętając o tych 5 niezbędnych rzeczach, a będziesz miał idealny zestaw do każdej podróży trekkingowej!